02634217404 

02632514307  

پرستاری از کودک توسط کودکیاران یا پرستاران کودک

  • Posted on:  یکشنبه, 30 ارديبهشت 1397 ساعت 11:23
  • نوشته شده توسط 

گرچه پرستاری از کودک حرفه ای پر رونق و پردرآمدی است اما نیاز به تجربه و آگاهی لازم در مورد حرفه دارد. شما باید همدلی و حساسیت خود را نشان دهید و مهارتهای ارتباطی عالی برای موفقیت داشته باشید.

  پرستاران کودک نقش کلیدی در ارزیابی نیازهای پرستاری کودک، با توجه به شرایط پزشکی، اجتماعی، فرهنگی و خانوادگی فرد خدمت گیرنده بازی می کنند.قسمت مهم کار پرستاری کودک در منزل توانایی برقراری ارتباط مناسب با کودکان و والدین یا مراقبین آنها است.

باتوجه به سن کودکان، باید رفتار کودکانه یا واکنش کودک را نیز تفسیر کنید تا به طور کامل آنها را ارزیابی کنید،زیرا آنها نمی توانند توضیح دهند که چگونه احساس و درک می کنند.

با توجه به اهمیت دوره کودکی و سرعت یادگیری و اثر پذیری کودکان از محیط اطراف خود، تربیت افرادی که بتوانند از کودکان بر پایه اصولی علمی و عملی مراقبت نموده و در جهت حفظ و ارتقاء سطح سلامت جسمی و روانی کودکان عمل نماید، رشته کودکیاری طراحی گردیده است تا فارغ التحصیلان آن بتوانند در این امور مهم و حیاتی نقش مشاور را به خوبی ایفا نموده و نوید بخش جامعه ای سالم و شاداب، پرطراوت و با نشاط باشند.

کسانی که علاقمند به این رشته مهم هستند با سلامت جسمی و روانی کودکان و عوامل موثر در آن، ساختار و چگونگی کار اندامهای بدن، نیازهای تغذیه ای مادران و کودکان، بهداشت فردی و عمومی،بهداشت روانی،بهداشت مادر و کودک،پرورشخلاقیت در کودکان، تغذیه و بهداشت مواد غذائی، شناخت مراحل رشد و تکامل کودک، بیمار های شایع کودکان، ایجاد مهارت های علمی در تهیه و تولید مواد آموزش، ایجاد نگرش علمی در زمینه ی پرورش، نگهداری و آموزش کودکان قبل از دبستان آشنا می شوند.

 

 

خواندن 307 دفعه
برای ارسال نظر وارد سایت شوید