02634217404 

02632514307  

مراقبت از کودک درحین رانندگی

  • Posted on:  جمعه, 21 ارديبهشت 1397 ساعت 18:17
  • نوشته شده توسط 

مراقبت از کودک درحین رانندگی

مراقبت از کودکان در حین رانندگی از شروط بسیار مهم اغاز یک سفر می باشد

والدین و پرستار کودک ، همواره می بایست موارد امنیتی را در حین رانندگی برای کودک رعایت کنند. بسیاری از کودکان با ورود به ماشین و حین حرکت اولیه به خواب میروند، برخی هم بدلیل دوست داشتن محیط آزادانه بیرون بی قراری خود را شروع می کنند.

راهکار هایی برای مراقبت از کودک حین رانندگی:

  • نشاندن کودک در بر روی زانو در صندلی جلو ممنوع ، در بیشتر کشورها نشستن در صندلی جلو ماشین بدلیل خطرات ناشی از حوادث برای گروه سنی خاصی از کودکان ممنوع می باشد. در حوادث رانندگی بدلیل ضربه های شدید و سنگین امکان صدمه و ضربه مغزی برای کودک با توجه به سر و گردن ضعیف تر هست.
  • والدین و پرستار کودک همیشه باید آگاه از وضعیت جسمانی کودک و وضعیت خودرو باشد و کودک را در بهترین وضعیت در خودرو قرار دهند.
  • از راهکارهای مفید برای مراقبت از کودک حین رانندگی، در ابتدا نشستن در صندلی عقب و بستن کمربند ایمنی و برای کودکان کوچکتر استفاده از صندلی ماشین است.
  • بهتر است بر روی شیشه عقب خودرو خود برچسب هایی که نشان میدهد کودکی در خودرو می باشد چسبانده شود تا خودرو های پشت سر متوجه شوند که درون خودرو کودک وجود دارد.
  • پیشنهاد میکنیم اسباب بازی های مورد علاقه و مناسب کودک را در ماشین به همراه داشته ودردسترس کودک قرار دهید، البته کودک بدلیل علاقه به محیط آزاد بیرون ممکن است بی قراری خود را نشان دهد و به وسایل باز یا همیت ندهد. اگرکودک به بی قراریهای خود درون خودرو ادامه داد می بایست علائم وگریه های متفاوت بچه را مورد توجه قرار داد.

ایمنی کودک

مقاومت کودک برای نشستن در صندلی مخصوص

امکان دارد کودک در نشستن بر روی صندلی مخصوص خود بی قراری کند، یکی از این دلایل اماکن دارد این باشد که سایز صندلی اندازه او نبوده و کمربند ایمنی بر وی فشار می آورد وحرکت پاهای کودک را محدود نماید.

با توجه به فصل های سال هوای داخل خودرو را مناسب نگه دارید و کمی پنچره را بازگذارید و اجازه رد و بدل شدن هوا واستنشاق هوای تازه را دهید.

 

از خدمات مرکز پرستاری آسیا سلامت جهت پرستاری و نگهداری کودک شامل :

پرستاری سالمند در منزل در کرج , نگهداری از کودک در منزل , اعزام پزشک در کرج , اعزام پرستار در کرج , ویزیت پزشک در کرج

پرستاری از سالمند در منزل , پرستار بیمار در منزل , پرستاری از کودک در منزل , پرستار کودک , پرستار سالمند , پرستار بیمار

خواندن 357 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 23 ارديبهشت 1397 ساعت 17:09
برای ارسال نظر وارد سایت شوید