02634217404 

02632514307  

نگهداری از سالمند در منزل

  • Posted on:  شنبه, 15 ارديبهشت 1397 ساعت 15:29
  • نوشته شده توسط 

نگهداری از سالمند در منزل

مراقبت از سالمند ناتوان یا بیمار یک کار دایمی و همیشگی است و گاهی از عهده ی اعضاي خانواده و فزندان او نيز خارج است بنابراين لازم است از پرستار سالمند استفاده شود و به طور کلی پرستار سالمند یا مراقب سالمند باید فردی مورد اعتماد باشد .

می توان سالمندانی که نیاز به مراقبت دارند به دو دسته تقسیم کرد :

 دسته اول : سالمندانی که می توانند از خود مراقبت کنند

دسته دوم : سالمندانی که توانایی مراقبت از خود را ندارند .

سالمندانی که می توانند از خود مراقبت کنند دارای توانایی خودمراقبتی هستند ، منظور از خودمراقبتی ، شخص یا سالمند توانایی نگهداری از خود را در مقابل کارهای روزمره خود داشته باشد

اگر برای سلامتی روان خود مراقبتی انجام نشود فرد دچار مشکلات روحی می شود . در صورت عدم خودمراقبتی فرد دچار انواع بیماری های جسمی و … می شود که باعث بخطر افتادن شخص مقابل انواع بیماری های جسمی می شود .

 

ویژگیهای مراقب سالمند

بنابراین در انتخاب نگهدار سالمند باید فردی با روحیه ی خوب و نگرش مثبت نسبت به نگهداری و مراقبت از سالمند باشد ، همچنین مراقب سالمند باید ار لحاظ روحي مهربان،دلسوز، قابل اعتماد باشد و از نظر شخصيتي و فيزيكي قوي باشد

نگهدار سالمند یا به اصطلاح همان پرستار سالمند نباید حتما تحصیلات دانشگاهی برای مراقبت داشته باشد البته تحصیلات برای مراقب سالمند یا پرستار بیمار ضروری است  اما در استخدام نيروی مراقب برای سالمند تجربه کاری و صبر و حوصله فرد از نکات چشمگیر و قابل توجه می باشد زیرا ارتباط با سالمند یک اصل مهم در استخدام پرستار سالمند تلقی می شود چرا که آنها زمان های طولانی در کنار هم هستند و به نوعی پرستار سالمند عضوي از خانواده سالمند است و با او زندگی می کند.

سالمندانی كه دچار کهولت سن و یا بیماری فقط باید روی تخت بماند و قادر به حرکت نیست پرستار سالمند باید راه های جلوگیری از ایجاد زخم بستر را بداند و بیمار را مدام جا به جا کند یا نواحی در معرض فشار را ماساز دهد تا خون بيشتري در ان جريان پیدا کند.

سالمندانی که دچار زوال عقل یا الزایمر هستند به مراقب یا پرستاری صبور با حوصله و با اخلاق نیاز دارد

خانواده های محترم برای سپردن بیمار به مراقب باید تمامی شرایط سالمند را ایم از شرایط جسمی،روحی و روانی وضعيت مزاج و رزيم غذايي براي پرستار سالمند توضيح دهند زيرا سالمند مبتلا به الزايمر بيقرار است و پرستار سالمند باید سعی در از بین بردن بی قراری او کند تا او را به ارامش برگرداند.

 

خدمات پرستاری آسیا سلامت در کرج و تهران

همچنین شرکت پرستاری آسیا سلامت ارائه دهنده خدمات نگهداری و پرستاری از کودک ,نگهداری از سالمند در کرج , نگهداری از سالمند در تهران ,پرستاری از کودک در کرج , نگهداری و پرستاری از بیمار و اعزام مراقب و همراه بیمار و همچنین اعزام پرستار و کمک بهیار و مراقب خانم و اقا جهت نگهداری از سالمند در منزل می باشد.

خواندن 613 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 21 تیر 1397 ساعت 14:53
برای ارسال نظر وارد سایت شوید