02634217404 

02632514307  

ویژگیهای پرستار سالمند

  • Posted on:  شنبه, 19 اسفند 1396 ساعت 12:09
  • نوشته شده توسط 

اهداف نگهداری از سالمندان

از اهداف نگهداری از سالمندان حفظ و بهبود سلامتي سالمند ، پيشگيري از بيماري های سالمند ، بهبود كيفيت زندگي و وضعيت فعاليتي سالمندان مي باشد.

وظايف تخصصي در پرستاری از سالمندان

علاوه بر وظايف عمومي در نگهداری سالمندان، وظايف تخصصي نگهدار سالمندان با تكيه بر رعايت منشور حقوق پرستار یا مددجو و مبتني بر فرايند نگهداري و استانداردهاي مراقبتي به شرح زير می باشد:

  • بررسی و اقدامات درخصوص وضعیت روانی سالمند
  • بررسی نیازهای عاطفی مددجوی سالمند
  • بررسی و ارزیابی پاسخ های درمانی و عوارض رژیم های دارویی موثر بر روان
  • تشویق به فعالیت های عبادی و ذکر دعا و نیایش به عنوان یکی از موثر ترین روشهای درمانی و تقویتی

شناخت سالمندان

متاسفانه در مسیر پرستاری از سالمندان ، آنها مانند کودکان می بینیم ،باید بدانیم که سالمندان را مانند کودکان نبینیم و با آنها رفتار کودکانه نداشته باشیم. به سالمندان امر و نهی می‌‌کنیم و فراموش کرده‌ایم که سالمند ناتوانی که با او در ارتباط هستیم شان و مرتبه خاصی داردکه باید مراقب باشیم شان و مرتبه در رفتار با آنها به خطر نیفتد.

در بسیاری موارد  وقتی صحبت از پرستاری و مراقبت از سالمندان به میان می‌آید، گمان می‌کنیم چون آنها را دوست داریم، این مراقبت بسیار ساده است.برای همین با یک نگرش سنتی با آنها که پا به سن گذاشته‌اند، رفتار می‌کنیم؛ رفتارهایی که گاهی مناسب سن والدین سالمندمان (چه سالمند سالم و چه سالمند بیمار) نیست.

گاهی وقتها به همان روشی که از کودکانمان مراقبت می کنیم با سالمندانمان هم برخورد میکنیم و فراموش می‌کنیم که ما هرگز نمی‌توانیم والد پدر و مادر خود باشیم و مراقبت از آنها مهارت‌های خاصی نیاز داردو در واقع تفاوت های زیادی بین مراقبت از سالمندان و کودکان وجود دارد.

نکته مهم این است که این مهارت‌ها که باید در تک‌تک رفتارهای ما نمود داشته باشد، آموختنی هستند اما بیشترمان این مهارت‌ها را بلد نیستیم و صرفا با مهر و محبت هم نمی‌توان این مهارت‌ها را در خود ساخت. شاید اگر به طریقی یاد می‌گرفتیم که چه‌طور با فرد سالمند خانواده رفتار کنیم، این همه گلایه و نارضایتی در خانواده‌مان به وجود نمی‌آمد .

 

بخش های دیگر خدمات رسانی در مرکز پرستاری آسیا سلامت عبارتند از:

پرستاری از سالمند در کرج , پرستاری از کودک در کرجپرستار سالمند در منزل , پرستاری سالمند در منزل در کرج , پرستاری کودک در منزل در کرج , پرستاری بیمار در بیمارستان , اعزام پزشک در کرج , اعزام پرستار در کرج , ویزیت پزشک در کرج , پرستار کودک در منزل  

خواندن 879 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 21 ارديبهشت 1397 ساعت 18:39
برای ارسال نظر وارد سایت شوید