02634217404 

02632514307  

چگونه میتوانیم یک پرستار خوب داشته باشیم؟

  • Posted on:  چهارشنبه, 25 مهر 1397 ساعت 18:05
  • نوشته شده توسط 

اکثر افراد پرستار کودک در منزل ؛ پرستار سالمند در منزل و گاها پرستار بیمار را برای عزیزان خود گزینش می کند.

آیا این گزینش و انتخاب یا استخدام پرستار صحیح بوده یا خیر؟

معیار های مهم برای استخدام پرستار سالمند یا پرستار کودک

افراد باید بدانند که اولویت گزینش پرستار کودک یا پرستار سالمند رفتار و شخصیت پرستار بوده .ممکن است پرستاری برای گزینش با شما روبه رو شود و در زمینه پرستاری کاملا دوره دیده باشد ولی از لحاظ مذهب با آن خانواده کاملا متفاوت بوده و قطعا این موضوع در طی مدت کوتاهی مشکلاتی اخلاقی را بین دو طرف ایجاد خواهد کرد.

گزینش پرستار به چند شاخه کشیده می شود.

شاخه اول: گزینش از لحاظ رفتار و منش

رفتار و منش پرستار باید ثابت باشد باید به گونه ای باشد که در امور مراقبت از سالمند و کودک کمتر احساسات شخصی خود را دخالت دهند یا به عبارتی احساسات خود را کنترل کنند . اینکه می گیم احساساتتون رو کنترل کنین به این معنی نیست که همیشه با همه ی افراد سرد برخورد کنین. بلکه به این معنی هست که زمان های دیگری وجود دارد که می توانید در آن ها از احساساتتان دستور بگیرین

شاخه دوم:گزینش پرستار کودک از لحاظ وضعیف ظاهری و حفظ بهداشت پرستار

شاخه سوم: سن پرستار سالمند یا سن پرستار کودک

بعضی ها معتقد هستند پرستار کودک باید سن و سال‌دار باشد چون تجربه‌اش زیاد است، یک عده‌ی روی جوان بودن پرستار کودک اصرار می ورزند چون معتقد هستند جوان‌ترها حوصله‌شان بیشتر است؛ باید بگویم این معیار خیلی در انتخاب تعیین کننده نیست و فقط اندکی تاثیر دارد و بهتر است به چیزهای دیگری فکر کنید.

تجربیات افراد و میزان پختگی آنها و همینطور سطح اطلاعات شان نسبت به امر مراقب از کودکان، میزان تاب‌آوری آنها در مقابل رفتار کودکان بیشتر از توجه به سن و سال باید قبل از هر چیزی برای انتخاب پرستار در نظر گرفته شود.

همچنین سن پرستار سالمند  باید گونه ای باشد که هم بتواند با سالمند ارتباط اخلاقی خوبی را برقرار کند و هم توان انجام کار را داشته باشد.

خواندن 495 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 25 مهر 1397 ساعت 18:23
برای ارسال نظر وارد سایت شوید